5 עמודי ספורט שאתם חייבים לעשות להם לייק

פורסם ב

אם אתם אוהבים כדורגל או חובבי ספורט באופן כללי ויש לכם פייסבוק (כמעט כמו לכולם) קבלו מאיתנו את 5 עמודי הספורט שאתם חייבים לעקוב אחריהם:

בכל יום נתון -

ספורט הוא תחום שאפשר לקשקש אודותיו עד בלי קץ. זה נפלא, אבל מוליד גם מלל סרק מטרחן, בו כל אחד הוא פרשן המפזר תובנות מלומדות המבוססות על כלום בערך. בעולם כזה ראוי לעשות סדר. וסדר יעשה פה בעזרת שני אלמנטים. הראשון: חזרה לנתונים; לבדוק האם למה שנדמה לנו שראינו אכן יש אחיזה במציאות. להשתמש בתבונה בסטטיסטיקה ההולכת ומשתכללת, וללמוד ממנה. השני – עיתונאות אמיתית. עליה אמון כותב הספורט המהולל אוריאל דסקל. "בכל יום נתון" שלו מאיר עיניים של חובבי ספורט, וגם של כאלו שאינם, בזכות חריצות, אינטלקט, פריזמה היסטורית, ויכולת לטוות מהכל טקסטים רחבי יריעה.

אורי קופר/הכל מקצועי

גם אורי קופר הוא אנתיטזה בוהקת להתהלמות הכמעט גורפת של פרשנות הכדורגל בארץ. עיתונאי "ידיעות אחרונות" שם את הפוקוס שלו על טקטיקה, ניתוחים של הנעשה על המגרש, ועבודות תחקיר מרשימות. הוא מגיב לארועי השעה, אבל בניגוד למטוטלת דעת הקהל מפליא להסביר באיפוק מרגש ממש והתבססות על מעקבים שקדניים אחרי מכדררים במגרשי הארץ והעולם. לעתים בלווית קטעי וידאו ערוכים. כשקוראים אותו עולה הרושם שקופר הוא הסקאוט שכה חסר למועדוני הכדורגל הישראלים המחולטרים.

BabaGol

אורי לוי הוא ידען כדורגל שהתשוקה והזוית הייחודית שלו נפרשת בין המרחב הקרוב לנו לבין אקזוטיקה שמעבר לאופק. המשחק המודרני הולך ונהיה חדגוני, מסחרי להחריד, ואי לכך צפוי וקצת משעמם. הקסם והסיפורים, בגוונים מסקרנים, נמצאים ב"פריפריה" של העולם. שם גם עדיין מתקיימת הבשורה של הספורט כבעל רגש חשוף, עם מסר אופטימי. "באבאגול" מוגש בשפה האנגלית, אם תרצו לקרוא על העולם המופלא הזה בעברית סורו לעמוד של אורי לוי. שם תקבלו תמונה עדכנית וסקרנית על הנעשה באיצטדיון דוהוק של כורדיסטן העירקית, האורטורה של בוליביה או מוגדישו בסומליה, ותקנחו בשער השבוע המשוגע מהליגה הכוויתית.

בועז סיטי – על משפט וספורט

אז הספורט נוסע על כסף, והדלק הוא חוזים, סוכנים, עסקאות משתכללות, יחסים בין ארגונים ומעמד דינמי של מועסקים מול מעסיקים. עבור מי שלא רוצה להסיט את המבט, ומעוניין להבין את המנגנונים – בועז סיטי. פרשנות יקרת המציאות מהזוית המשפטית, ששופכת אור על אלמנטים קריטיים בענף המודרני. הויכוח בין ניימאר לקבאני על הפנדל? הוא טומן בחובו סוגיות משפטיות מעניינות להפליא, תתפלאו, מעבר לאגו של שניים עשירים מדי מוקדם מדי. הכותב הוא עו"ד בעל תואר שני בדיני ספורט, שישמור אתכם מעודכנים בחקיקה ופסיקה המשפיעות על המשחק היפה. זה ממש לא משעמם כמו שזה עלול להישמע, נשבעים.

ציון 3 -

יונתן נמרודי כותש באופן חינני ונמרץ את תקשורת הספורט הממוסדת – שלא לומר אינטרסנטית, סנסציונית על פארש, מלאת חורים ומשוללת הגיון. שם העמוד שלו הוא פראפרזה על מעלליו של פרימו, הקאבר מציע להשתתף במחולל קלישאות של שלמה שרף. חוץ מזה, הוא אוהד מכבי תל אביב, ומכור לכדורגל ישראלי, ואוהב לעשות ממים. העמוד השוקק והכבר וותיק שלו עשה השנה את המעבר המתבקש והאופנתי לפודאקסט מצליח, תחת אותו השם, אותו הוא מגיש יחד עם ראם שרמן. האלטרנטיבה הנכונה שלכם לתוכניות הספורט הצווחניות של תחנות הרדיו.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*