5 דברים שלא ידעתם על המשחק הראשון בהיסטוריה של נבחרת ישראל

פורסם ב

נבחרת ישראל ידעה עליות וירידות לאורך ההיסטוריה, מה-5:0 על אוסטריה ועד הפסדים לנבחרות שלא בטוח שכולם יודעים היכן הן נמצאות.

קבלו 5 דברים שלא ידעתם על המשחק הראשון בהיסטוריה של נבחרת ישראל בכדורגל:

  1. ב-16 במרץ 1934 קיימה נבחרת הכדורגל של ישראל (אז ארץ ישראל-פלסטין) את המשחק הרשמי הראשון בתולדותיה. המשחק, מול נבחרת מצרים, נערך בקהיר במסגרת מוקדמות מונדיאל 1934.
  2. מסעה של הנבחרת לקהיר החל ארבעה ימים קודם לכן בתחנת הרכבת תל אביב לכיוון מצרים, אולם המאמן שמעון "לומק" רוטנר לא התייצב בנקודת האיסוף, והנבחרת נסעה בלעדיו.
  3. לא פחות מ-14,000 צופים נאספו לראות את המשחק שנערך במגרש הצבא הבריטי המרכזי בקהיר, בהם גם יורש העצר, הנסיך פארוק (לימים המלך פארוק הראשון) וראש ממשלת מצרים. תזמורת בריטית ניגנה את ההמנונים. התקווה הושמעה כאשר דגל ישראל מתנוסס בגאווה.
  4. נבחרת מצרים פתחה את המשחק בהתקפות רבות ומהירות על שערו של וילי ברגר, שוער הנבחרת, והישראלים לא ממש הצליחו להחזיק בכדור, שלא לדבר על להוות איום משמעותי על שער מצרים. החלוץ המרכזי של מצרים, מחמוד מוכתר, שחקנה של ארסנל קהיר שנודע בכינוי "נסיך הנילוס", הצליח לכבוש שער כבר בבעיטתו הראשונה לעבר המסגרת, והשוער ברגר אפילו לא הצליח לגעת בכדור. הבעיטה השנייה שלו לשער גם היא הסתיימה ברשת מבלי שברגר נגע בכדור, וכך גם השלישית. עד למחצית כבר הובילו המצרים 4-0.
  5. חלוץ נבחרת ישראל, אברהם "נוצ'ה" נודלמן, שהצליח להבקיע את השער היחיד של ישראל בדקה ה-81, תירץ את ההפסד: "באנו לבירת מצרים לא מוכנים כי לא הספקנו להתכונן. לולא הריב שפקד את כל שחקני ההגנה באגף הימני של הנבחרת, למן המגן ועד הקיצוני, לא היינו סופגים שבעה שערים. אבל עיקר ההופעה זה היה החשוב מכל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*